w odpowiedzi na Pana pytanie "Czy władze woj. lubuskiego stworzą dla woj. lubuskiego podobny dokument jak ten w załączeniu", przesłane do Kancelarii Ogólnej UMWL, przesyłam poniżej odpowiedź, której udziela Zdzisław Smoła, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL:
Województwo Lubuskie nie planuje w najbliższym czasie przygotowania Programu rozwoju infrastruktur lotniczych Województwa Lubuskiego ponieważ jest właścicielem tylko jednego lotniska użytku publicznego w Babimoście.
1/ Pozostałe lotniska lub lądowiska (zarejestrowane w ULC) są własnością różnych podmiotów - Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie; Lasów Państwowych - lądowiska przeciw pożarowe m.in. takie jak Lipki Wielkie lub Grabowiec czy też operacyjne w Mariankach; Osoby prywatnej w Ulim lub baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS i lądowisk przyszpitalnych.
Każda z tych organizacji lub osób prywatnych we własnym zakresie tworzy i realizuje plany rozwój swojej infrastruktury lotniczej.
2/ WL tematykę rozwoju lotnisk określiło w wielu innych dokumentach tj. - Strategia Rozwoju WL do 2020; Strategia Rozwoju Transportu WL 2015 oraz Plan Transportowy; Strategia Rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra do 2040; Plan Zagospodarowania Przestrzennego WL 2014-2017; Plan Generalny dla Portu Lotniczego do 2034.
Jednocześnie tematyka i obszary związane z lotnictwem, w tym i w Regionie Lubuskim są ujęte w dokumentacji ogólnokrajowej - Strategią Rozwoju Transportu do 2020 (z perspektywą do 2030), Polityką Transportową Państwa na lata 2006-2025, Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, Krajową Strategią Rozwoju Regionalnego - Regiony, Miasta, Obszary wiejskie.