Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego jest zlokalizowany niemal w centrum miasta. Zaledwie 7 km od poznańskiego rynku. Ten atut oraz dogodny rozkład lotów oferuje dziś pasażerom możliwość najszybszej i najbardziej komfortowej podróży między Warszawą a Poznaniem.
- Oferta na trasie Warszawa – Poznań – Warszawa skierowana jest nie tylko dla biznesu, który bardzo ceni swój czas. Dajemy dogodną ofertę podróży dla wszystkich pasażerów, którzy z jednej strony chcą poznawać walory obu stolic – Wielkopolski i Polski, a z drugiej chcą skorzystać z możliwości dogodnej i szybkiej przesiadki na Lotnisku Chopina. Szósty rejs dziennie na tej trasie dopełnia ofertę dzisiejszych pięciu rejsów LOT-u w dni robocze. Dzięki temu umożliwiamy pasażerom znalezienie dogodnej oferty przesiadkowej na każde z połączeń które oferujemy z hubu w Warszawie – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT.
Nowe rejsy będą realizowane codziennie za wyjątkiem sobót od 27 października br. według następującego rozkładu:
LO 3947 WAW-POZ 16:40-17:40 poniedziałek-piątek, niedziela
LO 3948 POZ-WAW 18:10-19:10 poniedziałek-piątek, niedziela
Rozwinięciu ulegnie również oferta LOT-u do Rzeszowa. Podkarpacie to dziś nie tylko jeden z najszybciej rozwijających się regionów w tej części Europy – m.in. za sprawą projektu Dolina Lotnicza, który skupia przedsiębiorców przemysłu lotniczego, to także wysoko oceniane w rankingach poziomu życia miasta, jak Rzeszów oraz wysokiej światowej klasy zabytki jak zamek w Łańcucie.
Port Rzeszów-Jasionka zlokalizowany w odległości zaledwie 14 km od centrum Rzeszowa jest ważnym lotniskiem na mapie LOT-owskiej siatki połączeń. Obecnie można stąd raz w tygodniu polecieć do Nowego Jorku (EWR), Tel Awiwu oraz aż 34 razy tygodniowo – kilka razy dziennie - do Warszawy. Od sezonu zimowego pojawią się dodatkowe rejsy wieczorne do stolicy.
- Nasza siatka połączeń układana jest tak, by każdy pasażer mógł znaleźć dogodne połączenie. Wypełnienie samolotów na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa jest na tyle satysfakcjonujące, że postanowiliśmy poszerzyć ofertę dla pasażerów o dodatkowe rejsy wieczorne w wybrane dni tygodnia – dodaje Ludera.
Nowe rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu od 28 października br. według następującego rozkładu:
LO 3811 WAW-RZE 18:30-19:25 poniedziałek, środa, piątek
LO 3812 RZE-WAW 20:00-20:55 poniedziałek, środa, piątek
Dodatkowe połączenie zyska także Lublin. Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do stolicy województwa lubelskiego okazało się wielkim sukcesem. Lublin jest jednym z największych i najprężniej rozwijających się miast po prawej stronie Wisły. Jako stolica województwa lubelskiego pełni rolę administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego centrum regionu. To także duży ośrodek akademicki. Bogata, ponad 700-letnia historia Lublina oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. Wśród najbardziej znanych imprez kulturalnych są Carnaval Sztukmistrzów, Festiwal Inne Brzmienia, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński, Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi", Festiwal „Konfrontacje Teatralne" i Europejski Festiwal Smaku.
- Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, zarówno na rejsy do Ameryki Północnej, do Europy Zachodniej i Środkowej oraz do portów krajowych. Z naszych obserwacji wynika, że dotychczas pasażerowie najchętniej przesiadali się na rejsy m.in. do Gdańska, Mediolanu i Brukseli. Dzięki drugiemu rejsowi dziennie w wybrane dni tygodnia zaoferujemy możliwość jeszcze bardziej dogodnej, nawet jednodniowej podróży do tych a także szeregu innych portów lotniczych w Polsce i w Europie Zachodniej – podkreśla Ludera.
Nowe rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu od 27 października br. według następującego rozkładu:
LO 3969 WAW-LUZ 22:55-23:45 poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela
LO 3970 LUZ-WAW 06:00-06:55 poniedziałek, wtorek, środa, piątek
Połączenia krajowe realizowane są w przeważającej mierze odrzutowymi samolotami z rodziny Embraer oraz turbośmigłowymi Bombardierami Q400. Maszyny mogą zabrać na pokład od 78 do 118 pasażerów. Bilety na nowe połączenia są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na lot.com.
LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień ponad 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 połączeń na całym świecie.