Pociągi przyspieszone w woj. lubelskim: Odpowiedź na korespondencję
Redakcja otrzymała:
Od: Remigiusz Małecki
Date: pon., 7 wrz 2020 o 12:46
Subject: RE: Odpowiedź na korespondencję
To: Adam Fularz
Szanowny Panie Redaktorze,
Zapis w Planie transportowym dotyczący obsługi wszystkich przystanków i stacji zlokalizowanych wzdłuż linii kolejowych jest interpretowany w kontekście zapewnienia powszechnej dostępności usług transportu publicznego. Dotychczasowa praktyka wskazuje, iż pomijanie części przystanków w celu skrócenia czasu przejazdu pociągu organizowanego przez Województwo Lubelskie (np. w relacji Lublin - Zamość) spotykało się z negatywnym odbiorem społecznym. Aktualnie pociągi wojewódzkie zatrzymują się na wszystkich stacjach i przystankach.
Nie można jednak wykluczyć, że Pana interpretacja tego zapisu będzie mogła być zastosowana w miarę wzrostu częstotliwości połączeń, co pozwoliłoby na dywersyfikację oferty przewozowej pod względem kategorii pociągów. Będzie to jednak uzależnione od wielkości środków budżetowych dostępnych na sfinansowanie rekompensaty dla operatora/ów.
From: Adam Fularz
Sent: Tuesday, August 25, 2020 12:44 PM
To: Remigiusz Małecki
Subject: Re: Odpowiedź na korespondencję
Szanowny Panie, Proszę o sprawdzenie i wyjaśnienie tego fragmentu tekstu odpowiedzi:
"Ponadto Plan stwierdza, że: „W transporcie kolejowym obsługiwane będą wszystkie przystanki i stacje zlokalizowane wzdłuż linii kolejowych, na których będą wykonywane przewozy o charakterze użyteczności publicznej."Zapis ten wyklucza także organizację połączenia ekspresowego będącego przedmiotem Pana wniosku, obsługującego sześć stacji. "
- szanowny Panie,
W ocenie prawnika redakcji zapis ten nie wyklucza organizowania przewozów przyspieszonych, jeśli inne usługi transportowe nadal będą obsługiwały dany przystanek. Zapis ten nie przeszkadza w innych województwach dla oferowania połączeń przyspieszonych.
Pozdrawiam,
Adam Fularz
wydawca