W lutym 17 proc. wzrostu na wroclawskim lotnisku
W lutym 2017 r. z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 17% więcej pasażerów w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych i niskokosztowych. Bardzo dobry wynik odnotowały też połączenia czarterowe.
Więcej informacji w załączeniu. W razie pytań, jestem do dyspozycji.
Zdjęcie: Port Lotniczy Wrocław
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Palus
+48 509 065 355
Wrocław, 7 marca 2017 r.
Informacja prasowa
Rośnie ruch na wrocławskim lotnisku
W lutym 2017 r. z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 17% więcej pasażerów w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych i niskokosztowych. Bardzo dobry wynik odnotowały też połączenia czarterowe.
Luty przyniósł wrocławskiemu lotnisku imponujący wynik ponad 177 tys. obsłużonych pasażerów, co pozwala mówić o wzroście wielkości 16,6%. To o 25 tys. osób więcej niż rok temu.
Do Warszawy najlepiej samolotem
- Dynamicznie rośnie zainteresowanie pasażerów lotami krajowym, z których skorzystało prawie 43 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost o 34,5% - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Aż o 81% więcej pasażerów zdecydowało się na podróż do Warszawy z tanimi liniami. Wynikało to przede wszystkim z większej liczby lotów na tej trasie oferowanych przez linie Ryanair oraz zmiany portu docelowego na lotnisko im. Chopina, co okazało się dużym ułatwieniem dla podróżnych.
W stronę słońca
W lutym tego roku więcej osób skorzystało też z tanich połączeń międzynarodowych, realizowanych przez linie Ryanair i Wizzair. W tym segmencie wzrost wyniósł 12,4%. To w największej mierze zasługa nowych kierunków - Madrytu, Kijowa, Belfastu, Birmingham, Manchesteru i Newcastle czy Malty, która została w rozkładzie na zimę. Drugim czynnikiem kształtującym wzrosty w tym segmencie połączeń jest coraz lepsze wypełnienie samolotów. - Tu poza tradycyjnie popularnymi kierunkami na Wyspy Brytyjskie, bardzo duże wypełnienie zanotowały samoloty lecące na południe Europy oraz na Wyspy Kanaryjskie – mówi Jarosław Sztucki. – Rekordowo wyglądało zainteresowanie Teneryfą, w przypadku której samoloty wypełnione były aż w 97% oraz Maltą, gdzie zajętych było 93% miejsc. Doskonale radziły sobie też Barcelona, Madryt i Rzym z wypełnieniem przekraczającym 90% - dodaje. Znacznie zwiększyło się również zainteresowanie lotami do Skandynawii - szczególnie do Oslo (wzrost o 15,5 %) i Sztokholmu (o 13,7%).
Popularne nie tylko tanie loty
W ubiegłym miesiącu obsłużono też więcej podróżnych w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym czasie pasażerów było ponad 26,5 tys., czyli o 9,8% więcej niż w lutym 2016. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu - wzrost na tej trasie wyniósł aż 66% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Z kolei o 10,1% było więcej osób latających na trasie Wrocław - Frankfurt.
W oczekiwaniu na lato
O 33% wzrosła też liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Jednak prawdziwe zwiększenie zainteresowania tego typu podróżami przewidziane jest na okres wiosenno – letni, kiedy to rozpocznie się sezon wakacyjny. Swoją ofertę znacznie rozszerzą wówczas biura podróży, które obecnie proponują z Wrocławia loty na Fuerteventurę, Lanzarote, do Marsa Alam oraz Hurghady. Na wiosnę planowane jest także rozszerzenie siatki tanich lotów m.in. o Lizbonę, Majorkę, Rejkiawik oraz Lwów. Natomiast jesienią do rozkładu lotów niskokosztowych włączone zostaną: Palermo, Neapol, Tel Awiw, Bruksela, Gdańsk, Leeds Bradford, Edynburg i Oslo.