Loty Wroclaw - Tel Awiw jak magnes dla biznesu
Ponad 80% - tyle wynosi średnie wypełnienie samolotów latających na trasie Wrocław - Tel Awiw. To duży sukces, zauważają przedstawiciele wrocławskiego lotniska. Nowość przyciąga nie tylko turystów, ale coraz częściej pasażerów biznesowych. Do końca września na tej trasie obsłużono ponad 8700 pasażerów.
Więcej informacji w załączeniu. W razie pytań, jestem do dyspozycji.
Zdjęcie: Port Lotniczy Wrocław.
Pozdrawiam serdecznie,
ALEKSANDRA PALUS
+48 509 065 355
Wrocław, 20 października 2017 r.
Informacja prasowa
Połączenie lotnicze z Tel Awiwem przyciąga biznes do Wrocławia
Ponad 80% - tyle wynosi średnie wypełnienie samolotów latających na trasie Wrocław - Tel Awiw. To duży sukces, zauważają przedstawiciele wrocławskiego lotniska. Nowość przyciąga nie tylko turystów, ale coraz częściej pasażerów biznesowych.
Połączenie PLL LOT z Wrocławia do Tel Awiwu operuje od połowy czerwca. Pasażerowie korzystają z niego dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki. Od momentu uruchomienia skorzystało z niego już ponad 8 700 podróżnych. – Loty do Tel Awiwu funkcjonują raptem od kilku miesięcy, a w sierpniu średnie wypełnienie samolotów na tej trasie wynosiło nawet 83% - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - To wyjątkowo dobry wynik dla nowego kierunku. Zazwyczaj przewoźnicy pracują na takie wypełnienie kilka sezonów – dodaje.
Zysk dla biznesu
Połączenie z Wrocławia do Tel Awiwu zainteresowało nie tylko osoby podróżujące w celach turystycznych, ale również biznesowych. Nic dziwnego - to gospodarcze centrum kraju. Prestiżowy „The Economist" pisze o nim, jako „Krzemowej Wadi" (Krzemowa od Doliny Krzemowej, Wadi od doliny pustynnej). Swoje ośrodki otwierają tutaj wielkie międzynarodowe firmy, między innymi Intel, Google czy Microsoft. - Połączenie Wrocławia z tym światowym centrum biznesowym jest ważne dla wielu dolnośląskich firm - mówi Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Są to najczęściej przedstawiciele szeroko rozumianej branży technologicznej oraz start-upy. Bezpośrednie loty ułatwiają współpracę biznesową – dodaje.
Dobra wiadomość dla regionu
Zdaniem eksperta połączenie z Tel Awiwem to również bardzo dobra wiadomość dla Dolnego Śląska. – Rozwój oferty lotniczej zwiększa atrakcyjność biznesową regionu. Trzygodzinna podróż, dwa razy w tygodniu, to ważny sygnał dla przedstawicieli izraelskich firm. Wygodne połączenia są dla nich zachętą do inwestowania w nowych miejscach. Znacząco poprawiają się też możliwości rozwoju biznesu w Izraelu dla polskich firm, szczególnie dotyczy to przedsiębiorstw technologicznych i start-upów – dodaje Łukasz Czajkowski. Podobnego zdania są przedstawiciele prywatnych firm: - Dostępność i różnorodność lotów jest bardzo dużym udogodnieniem dla nas, naszych partnerów biznesowych, ale i pracowników – mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland, inwestora między innymi OVO Wrocław czy Angel River. - Od wielu lat jesteśmy związani z Wrocławiem, dlatego bardzo cieszy nas, że zwiększa się jego atrakcyjność biznesowa – dodaje.
Szansa na poznanie Polski
Połączenie z Izraelem jest ważne dla Polaków szukających wrażeń kulturowych i religijnych, ale również dla mieszkańców Izraela, którzy zyskują szansę na poznanie Polski. - Spodziewamy się coraz większej liczby podróżnych z Izraela na tej trasie. Nowe połączenie sprawia, że Wrocław może śmiało konkurować z Krakowem czy Warszawą, które do tej pory pełniły rolę najchętniej wybieranych destynacji – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. Ekspert zauważa, że Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania turystom z tamtego rejonu świat, na czym korzystają biura podróży, oferując zorganizowane wycieczki. – Popularnością cieszą się zwłaszcza zamki i twierdze ulokowane w naszym regionie. Atutem dla podróżnych z Izraela jest też bliskość niemieckich i czeskich sąsiadów. – dodaje Michał Kozak.
Połączenie z Tel Awiwem wzbogaciło siatkę międzynarodowych sieciowych połączeń lotniczych z wrocławskiego lotniska. Obecnie jest ich 17 dziennie, między innymi Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, Kopenhaga i Warszawa. Od 30 października należące do Grupy Lufthansa, linie Swiss Airlines, zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych połączeń do Zurychu. Dodatkowo Lufthansa od sezonu zimowego zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem do czterech dziennie. W październiku loty do Tel Awiwu uruchomią także linie Ryanair.